WoW PBF

Gra PBF oparta na świecie Warcraft'a


#1 2011-02-17 04:34:26

kelderek

Administrator

Zarejestrowany: 2011-02-01
Posty: 29

5. Walka

Wielkim zamierzeniem jest aby część rozgrywki była przeprowadzana przez samych graczy.
W obecnej chwili jest to związane z walkami i odciąża Mistrza Gry czyli mnie.

Nie ma co ukrywać że zarówno w komputerowym WoW'ie jak i tu będzie sporo walki, dlatego też chcę zrzucić jej część na graczy i przyspieszyć rozgrywkę.

Walka do której dojdzie na wskutek zadania czy zdarzenia losowego będzie jasno określona, przedstawię przeciwnika, jego parametry i podam graczowi 6 kolejnych liczb losowych - ważna jest ich kolejność - do tych liczb gracz będzie dopasowywał swoje umiejętności, ataki specjalne czy zaklęcia tak by otrzymać najkorzystniejsze wyniki. Gracz będzie od razu wiedział jak wypadł w trakcie walki. Nim odpisze swoją kombinację będzie miał swobodę w dopasowaniu jej.

6 kolejnych liczb reprezentuje także 6 rund walki, jeśli w tych 6 rundach nie rozwiązana zostanie potyczka podam kolejne 6 liczb (na drugie podejście).

Liczby te będą  jednocześnie modyfikatorami ataku, wynikami obrażeń jak i szansami na trafienie przeciwnika. Po te informacje odsyłam do kart bohaterów - zaklęcia i zdolności będą opisane. Najczęściej wyższa liczba będzie korzystniejszym wynikiem.


Walking in the light of Uther

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.flaschenboys.pun.pl www.pbf-skateboarding.pun.pl www.mosina.pun.pl www.pokevapor.pun.pl www.sredniowiecze-rpg.pun.pl